A két magyar nem csak játszotta a zenét, ők maguk voltak a zene – minden idegszálukban – egészen az ujjuk hegyéig.

Adelheid von Schorn Reményiről és Lisztről

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának hangversenyei, beosztása és próbarendje

2014. július 24.

Kedves Muzsikusok!

 

Köszöntöm hallgatóinkat! Alább olvasható a szimfonikus zenekar próbarendje, beosztása.

A BAI. és BAII. évfolyamos hallgatók Kováts Péter tanár úrral próbálnak a félévben, december 5-én a Solti teremben hangversenyen adják majd elő Csajkovszkij: Vonósszerenádját és Beethoven: I. szimfóniáját.

Az alábbi koncertek főleg a BAIII a MAI és MAII évfolyamos muzsikusokat érintik. 

Mindhárom bérletes koncertünk kiemelt fontosságú! Az orgonaavató hangverseny a zenei élet kiemelkedő eseménye lesz, Fassang László játékát az egész világ hallgathatja majd! Szathmáry Zsigmond erre az alkalomra írta zeneművét, ősbemutató lesz 2018. október 22-én! A novemberi esemény egyrészt Debussy előtt tiszteleg, másrészt azért fontos, mert friss diplomás hallgató társunk játékát kísérjük, tanárunk zeneművét, alkotását adjuk elő! A december 19-i hangverseny Takács-Nagy Gábor zenekarépítő tevékenységét mutatja majd be.

Hangfelvételeket hallgatva tapasztalják, milyen óriási különbség van egyes előadások között. Az a feladatunk, hogy hangversenyeinkre ÚGY KÉSZÜLJÜNK FEL, ott a pódiumon olyan ÁLLAPOTBAN LEGYÜNK, hogy a koncert felvételét hallgatva azt mondhassuk, ez egy hivatásos együttes ihletett produkciójának a megörökítése! Ezt elérendő igen szigorúan vesszük a próbán való részvételt, az ott tanúsított teljesítményt! 

Az októberi, a novemberi és a december 10-i hangversenyre minden kotta átvehető aláírás ellenében a Wesselényi utcai Ligeti épület 13-as irodájában. Kérem, írják alá az ívet, gyakoroljanak ésszel, hatékonyan, örömmel vegyenek részt a koncerteken, majd juttassák vissza az összes kottát! A félév teljesítésének feltétele, hogy a kapott kottákat visszaadjuk.

 

Továbbra is kérem, hogy a régebben játszott művek kottáit juttassák vissza a 13-as irodába!

Elérhetőségem a következő: zenekar.info[kukac]lisztakademia.hu, illetve +36/20 9754 614!

 

Üdvözlettel:

Ménesi Gergely

 

Hangversenyeink:

 

2018. október 22. Szathmáry Zsigmond: Orgonaverseny (Fassang László, vezényel Madaras Gergely)

2018. november 14. Kodály: Marosszéki táncok; Fekete Gyula: Gordonkaverseny (Baranyai Barnabás); Debussy: Egy faun délutánja; Debussy: A tenger (vez.: Ménesi Gergely)

2018. december 10. Mendelssohn: Hebridák - nyitány; Dvorák: e-moll mazurka hegedűre és zenekarra (Soós Máté); Haydn: G-dúr No.88 szimfónia (vezényel: Ménesi Gergely)

2018. december 19. Mozart: D-dúr /Haffner/ szimfónia; Mozart: G-dúr hegedűverseny (Kruppa Bálint); Beethoven: VI. /Pastorale/ szimfónia (vezényel: Takács-Nagy Gábor)

2019. február 10. Mozart: Kis éji zene; Mozart: Klarinétverseny (Szatmári Zsolt); Csajkovszkij: Vonósszerenád (Művészeti vezető és koncertmester: Rolla János)

2019. február 16. Nemzeti Táncszínház megnyitó

2019. március 10. Mozart: g-moll /K.183/ szimfónia; Mozart:  zongoraverseny (koncertmester: Rolla János)

2019. április 16. Liszt: Orfeusz - szimfonikus költemény; Liszt: Esz-dúr zongoraverseny (Ránki Fülöp, vezényel: Ménesi Gergely); Poulenc: Stabat Mater (vezényel: Somos Csaba)

2019. május 7. 8. Beethoven: V. /Sors/ szimfónia; Csajkovszkij: IV. szimfónia (vezényel Kobayashi Kenicsiró)

A fúvósegyüttes próbái

 

A 2018. október 22-i orgonaavató hangverseny beosztása

Szathmáry Zsigmond: Orgonaverseny - ősbemutató

3 fuvola 
3 oboa Gaján Evelin, Keszthelyi Anna, Fehér Levente
3 klarinét 
3 fagott Losonci Luca, Molnár Zoltán, Hartenstein Péter
3 kürt Mester Viktor, Lantos Zsófia
3 trombita
3 harsona Kolozsvári Gábor, Szeifert Péter, Brindás Barnabás
hárfa
G. C. Tamtam, Tamb. piccolo, Piatti, Triangolo, Wood Block, Crotales, Tomtom, Vibraphon, Guero, bell-tree Láposi Dániel, Hencz Kornél, Haász Tímea

I. hegedű:
Kökény Eszter - Hoang Ho Khanh Van
Szabó Sára - Yelda Helin Usal
Rebeca López Mena - Paulik Lídia
Hörömpöli Anna - Szilágyi Júlia
Boda Nóra - Dósa Csenge
Margot Gillet - Schaff Magdolna

II. hegedű:
Li Ke - Blahunka Adrienn
Klein Zsófia - Kiss-Varga Roberta
Ujlaki Kata - Bakari Gibradze
Eri Furuguchi - Sebastian Wyss

Brácsa:
Sinkovics Gábor - Hidas János
Zsótér Zsófia - Kiss Alexandra mv.
Dráfi Kálmán mv.
Shuntaro Goto - Shirai Hidetaka

Gordonka:
Kóta Donát - Bánkövi Bence
Katharina Büstgens - Lakatos Sára
Hagiwara Riku - Madarasi Szabolcs

Nagybőgő:
Győri Mátyás - Hosszú Kristóf
Bóni Andor - Godár Gergely mv.

 

Próbarend:

szeptember 17. hétfő
14.00-17.00, Kupola - I. hegedű szólampróba

szeptember 19. szerda
15.30-17.00, Kupola - brácsa szólampróba

szeptember 24. hétfő
14.00-17.00, Kupola - II. hegedű szólampróba

szeptember 26. szerda
15.30-17.00, Kupola - gordonka szólampróba

október 1. hétfő
14.00-17.00, Kupola - fuvola és klarinét meghallgatás

október 3. szerda
14.00-17.00, Kupola - vonós próba

október 5. péntek
14.00-16.00, Kupola - próba fúvósok és vibrafon részére

október 8. hétfő
14.00-17.00, Kupola - próba Fassang László orgonaművésszel - vonósok, fúvósok, hárfa, vibrafon, Tom-tom, Metallstäbe

október 10. szerda
14.00-17.00, Kupola - vonósok és fafúvósok

október 12. péntek
14.00-16.00, Kupola - fúvósok

október 15. hétfő
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba Madaras Gergellyel

október 16. kedd
9.00-12.00, Nagyterem; 14.00-17.00, XXIII. terem - Tutti próba Madaras Gergellyel

október 17. szerda
14.00-17.00, Kupola - Tutti próba

október 19. péntek
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

október 22. hétfő
13.00-15.30, Nagyterem - Főpróba

19.30 - Orgonaavató hangverseny - Szathmáry Zsigmond: Orgonaverseny - ősbemutató (Fassang László, vezényel: Madaras Gergely)

 

A 2018. november 14-i ünnepi hangverseny beosztása

Kodály Zoltán: Marosszéki táncok

2 fuvola ( a 2. piccolo is)
2 oboa
2 klarinét (A és B)
1 fagott
Simonics Viktória
1 kontrafagot
t Hartenstein Péter
4 kürt
Szima Gergő mv.,
2 trombita
Timpani
Tamburo piccolo, Piatti, Gran cassa

I. hegedű
Pinkert Edina - Didem Güzel
Margot Gillet - Reiter Boglárka
Boda Nóra - Sebastian Wyss
Eri Furuguchi - Bakari Gibradze
Milibák Edit - Rábai Bence

II. hegedű
Mevsim Engin - Yelda Helin Usal
Rebeca López Mena - Gál Márta
Nyári Kornél - Doffkay Eszter
Varga Patrik - Józsa Dalma

Brácsa
Kiss Alexandra mv. - Lakatos Vivien
Dauner Kinga
Bélik Tamás - Görbicz Fülöp
Shuntaro Goto - Shirai Hidetaka

Gordonka
Márkus Ágnes - Papp Henrik
Gál Kinga - Bettermann Rebeka
Bertille Mas - Nagy Róbert
Lakatos Sára - Andrea Santosluque

Nagybőgő
Hosszú Kristóf - Civri Turgut Tunc
Godár Gergely mv. - Kocsis Gerda

 

Fekete Gyula: Gordonkaverseny

2 fuvola
2 oboa
2 B-klarinét
2 fagott
Simonics Viktória, Losonci Luca
2 kür
Szima Gergő mv.,

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

 

Debussy: Egy faun délutánja

3 fuvola
2 oboa

angolkürt
2 A-klarinét
2 fagott
Simonics Viktória, Losonci Luca
4 kür
Szima Gergő mv.,

Crotali
2 hárf
a

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

 

Debussy: A tenger

2 fuvola
piccolo
2 oboa
angolkürt
2 klarinét (A és B)
3 fagott
Simonics Viktória, Molnár Zoltán, Losonci Luca
kontrafagott
Hartenstein Péter
4 kürt 
Szima Gergő mv.,
3 trombita
2 kornett
3 harsona
tuba
Tóth Bence
Timp.
Piatti, Triangolo, Tam-tam, Gran Cassa, Glockenspiel (ossia Celesta)
2 hárfa

 

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

 

Próbarend:

október 24. szerda
14.10-17.00, Kupola - hegedű és brácsa szólampróba

október 26. péntek
14.05-16.00, XXIII. terem - fafúvósok (Debussy: A tenger, majd Kodály: Marosszéki táncok)

november 5. hétfő
14.00-17.00, Kupola - vonósok és fafúvósok (Debussy: A tenger, majd a Kodály mű)

november 7. szerda
14.00-17.00, Kupola - vonósok és fafúvósok (Debussy: Egy faun délutánja, majd Fekete Gyula: Gordonkaverseny és A tenger, esetleg a Kodály mű)

november 9. péntek
14.00-16.00, Kupola - fúvós próba (Debussy: A tenger, majd a Kodály mű, Faun és a versenymű)

november 12. hétfő
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

november 13. kedd
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

november 14. szerda
10.00-13.00, Nagyterem - főpróba

19.30 - hangverseny (Kodály: Marosszéki táncok; Fekete Gyula: Gordonkaverseny Baranyai Barnabás szólójával, Debussy: Egy faun délutánja; Debussy: A tenger; vezényel: Ménesi Gergely)

 

A 2018. december 10-i BA III. évfolyamos hallgatók hangversenyének a beosztása

Mendelssohn: Hebridák - nyitány

2 fuvola
2 oboa
2 A-klarinét
2 fagott Molnár Zoltán, Kókai István
2 kürt
2 trombita
Timpani

I. hegedű
Korb Vanessza - Albert Julianna
Li Ke - Koross-Fekete Fanni
Fekete Zsóka - Mariam Bughadze

II. hegedű
Doffkay Eszter - Józsa Dalma
Schaff Magdolna - Réthy Eszter
Hörömpöli Anna - Ananda Fukuda

Brácsa
Soós Előd - Kindlinger Jessica
Görbicz Fülöp

Gordonka
Papp Henrik - Nagy Róbert

Nagybőgő
Civri Turgut Tunc

 

Dvorák: e-moll mazurka hegedűre és zenekarra Op. 49

 

2 A-klarinét
2 fagott
2 kürt
Timpani

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

 

Haydn: G-dúr No.88 szimfónia

Fuvola
2 oboa
2 fagott
2 kürt
2 trombita
Timpani

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

 

Próbarend:

szeptember 19. szerda
14.00-15.30, Kupola - vonós próba

szeptember 26. szerda
14.00-15.30, Kupola - próba fafúvósoknak és vonósoknak

november 19. hétfő
14.10-17.00, Kupola - vonósok és fafúvósok

november 21. szerda
14.00-17.00, Kupola - vonósok

november 23. péntek
14.00-16.00, XXIII. terem - fúvósok

november 30. péntek
14.00-16.00, Kupola - fúvósok

december 3. hétfő
16.15-17.00, Kupola - Tutti próba (Haydn szimfónia)

december 5. szerda
16.15-17.00, Kupola - Tutti próba (Mendelssohn és Dvorák művek)

december 10. hétfő
10.00-13.00, Solti terem - Főpróba

18.00 - Hangverseny (Mendelssohn: Hebridák - nyitány; Dvorák: e-moll mazurka hegedűre és zenekarra /Soós Máté/; Haydn: G-dúr (No.88) szimfónia; vezényel: Ménesi Gergely)

A 2018. december 19-i Takács-Nagy Gábor vezényelte hangverseny beosztása

Mozart: D-dúr (Haffner) szimfónia

2 fuvola
2 oboa
2 A-klarinét
2 fagott Losonci Luca, Simonics Viktória
2 kürt
2 trombita
Timpani

I. hegedű
Lachegyi Róza - Kondorosi Karolina
Hoang Ho Khanh Van - Rácz Norbert
Blahunka Adrienn - Albert Julianna
Korb Vanessza - Gál Márta
Gál-Tamási Anna - Ujlaki Kata
Didem Güzel - Nyári Kornél
Koross-Fekete Fanni - Réthy Eszter

II. hegedű
Samu Enikő - Orgován Csenge
Paulik Lídia - Dósa Csenge
Eveline Meier - Fekete Zsóka
Yelda-Helin Usal - Rábai Benedek
Ananda Fukuda - Frenyó Anna mv.

Brácsa
Szűcs Boglárka - Soós Előd
Kindlinger Jessica - Zsótér Zsófia
Hidas János - Bélik Tamás
Dauner Kinga - Shirai Hidetaka

Gordonka
Kristina Vocetkova - Aranyos János
Bali Gabriella - Gál Kinga
Horváth Benjámin
Lucia Elisabeth Martin - Friderikusz Péter

Nagybőgő
Bóni Andor - Hosszú Kristóf
Győri Mátyás

 

Mozart: G-dúr hegedűverseny

2 oboa
2 fuvola
2 kürt

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

 

Beethoven: VI. (Pastorale) szimfónia

2 fuvola
2 oboa
2 B-klarinét
2 fagott Losonci Luca, Simonics Viktória
2 kürt
2 trombita
2 harsona
Timpani

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

 

Próbarend:

november 26. hétfő
14.10-15.35, Kupola - I. hegedű szólampróba
15.35-17.00, Kupola - brácsa szólampróba

november 28. szerda
14.10-15.35, Kupola - II. hegedű szólampróba
15.35-17.00, Kupola - gordonka szólampróba

december 3. hétfő
14.00-15.15, Kupola - I. hegedű szólampróba
15.15-16.15, Kupola - Brácsa szólampróba

december 5. szerda
14.00-15.15, Kupola - II. hegedű szólampróba
15.15-16.15, Kupola - gordonka szólampróba

december 7. péntek
14.00-16.00, Kupola - fúvós próba (Beethoven: VI. szimfónia, majd Mozart művek)

december 10. hétfő
14.00-17.00, Kupola - vonós próba

december 12. szerda
14.00-17.00, Kupola - Vonósok és fafúvósok

december 13. csütörtök
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba Takács-Nagy Gáborral

december 14. péntek
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba Takács-Nagy Gáborral

december 15. szombat
10.00-13.00, Nagyterem - Tutti próba Takács-Nagy Gáborral

december 17. hétfő
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba Takács-Nagy Gáborral

december 18. kedd
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba Takács-Nagy Gáborral

december 19. szerda
10.00-13.00, Nagyterem - Főpróba

19.30 - Hangverseny (Mozart: D-dúr /Haffner/ szimfónia; Mozart: G-dúr hegedűverseny Kruppa Bálint szólójával; Beethoven: VI. /Pastorale/ szimfónia; vezényel: Takács-Nagy Gábor)

A 2019. február 10-i Rolla János vezette hangverseny beosztása

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

2019. február 16. Nemzeti Táncszínház megnyitó

Beethoven: VII. szimfónia

2 fuvola
2 oboa
2 A-klarinét
2 fagott
2 kürt
2 trombita
Timpani

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

A 2019. március 10-i Mozart hangverseny beosztása

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

A 2019. április 16-i hangverseny beosztása

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

A 2019. május 7-i és 8-i Kobayashi Kenicsiró vezényelte hangverseny beosztása

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

A fúvósegyüttes próbái és beosztása

Szeptember 21. péntek
14.00-16.00, Kupola - Beethoven: I. és II. szimfóniája

Nemes-Jeles Judit, Rachel Fourman, Illés Dolli, Keszthelyi Anna, Egyed Hunor, Liu Xiaoxi,
Molnár Zoltán, Kókai István, Hajnal Dóra, Kiss Norbert, Higyed János, Mihályfi Márk

szeptember 28. péntek
14.00-16.00, Kupola - Beethoven: IV. és V. szimfónia

Rachel Fourman, Nemes-Jeles Judit, Illés Dolli, Máté Emese-Jutka, Cayuelas-Krasznai Gari, Csapó Bence, Molnár Zoltán, Kókai István, Liu Sicong, Kiss Norbert, Kőházi Attila, Mihályfi Márk

október 19. péntek
14.00-16.00, Kupola - Beethoven: VI. és VII. szimfónia

október 26. péntek
14.00-16.00, Kupola - Beethoven: III. szimfónia

november 16. péntek
14.00-16.00, Kupola - Beethoven: VII. és IX. szimfónia

november 23. péntek
14.00-16.00, Kupola - Beethoven: VIII. és VII. szimfónia

december 14. péntek
14.00-16.00, Kupola - Beethoven: VII. szimfónia

 

Címkék