Rangos testület tagjává választották a Zeneakadémia rektorhelyettesét
Fekete Gyula a neves európai zenei felsőoktatási intézményeket tömörítő AEC éves közgyűlésén bekerült a szervezet tizenkét tagú tanácsába.
November 13. és 16. között tartotta éves közgyűlését Európa legjelentősebb zenei felsőoktatási szakmai és érdekvédelmi szervezete, a több mint 300 tagú Association Européenne des Conservatoires, Académies de Musique et Musikhochschulen (AEC). Az eseményt az 1807-ben alapított milánói Giuseppe Verdi Zeneakadémián tartották, a szervezet elnöke, Deborah Kelleher, az Ír Királyi Zeneakadémia rektora beszédét az ez évi esemény mottója köré építette: Innováció, befogadás és interdiszciplinaritás – az oktatástól a foglalkoztatásig és a társadalomig.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemet Dr. Rajk Judit, a Kodály Intézet igazgatója, valamint Fekete Gyula tudományos és nemzetközi rektorhelyettes képviselte a közgyűlésen, amelyen tisztújításra is sor került: titkos szavazással Fekete Gyulát az AEC legfőbb döntéshozó testülete, a 12 tagú Tanács tagjává választották.
Bemutatkozó beszédében a rektorhelyettes hangsúlyozta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem elkötelezettségét az európai értékek és az európai együttműködések mellett, kiemelve ezen belül az Erasmus-programban való részvételét, amely mind a hallgatóknak, mind a tanároknak rendszeres képzési lehetőséget, szakmai fórumot, művészi jelenlétet és mobilitást biztosít. Noha a mandátum személyhez kötött, a vezetői testületben betöltött pozícióval a tagszervezetek a Zeneakadémia 150 éves tradícióját, az európai programokban való aktív részvételét és oktatási kiválóságát is értékelték, a jelen lévő képviselők pedig gratuláltak ahhoz, hogy idén a budapesti intézmény a QS szakterületi világrangsor előkelő, 22. helyezését érte el.
Az AEC következő kongresszusát 2025-ben a Salzburgi Mozarteum rendezi, míg a Zeneakadémia a 150 éves ünnepségsorozatának részeként 2025 szeptemberében házigazdája lesz az AEC mintegy 400 résztvevős Erasmus-programkoordinátori találkozójának.