Művészek

Velentine michaud

Valentine Michaud egy rendkívüli szaxofonművész, aki a zenei kifinomultságot művészi vízióval kombinálja.Számos díjat nyert el, többek között a Credit Suisse Fiatal Művész díját. Ő volt az első szaxofonos, aki a Bécsi Filharmonikusok szólistájaként léphetett színpadra, Essa-Pekka Salonen irányításával 2022ben a Lucerni Fesztiválon debütált.Valentine rendszeres vendégszólistája olyan zenekaroknak, mint A Suisse Romende Zenekar, a a Délhollag Szimfonikus Zenekar, az MDR Szimfonikus Zenekar, a Egyesült Államok Katonazenekara, a Moszkvai és a Varsói Filharmonikusok, a Szentpétervári Stadtkapelle. ás a Dánm Nemzeti Szimfonikus Zenekar. A 2024-/25-ös évadban Valentine a Suisse Romande Zenekar rezidens szólistája 25 koncert erejéig.  

Valentine meggyőződése, hogy a különböző művészeti ágazatok összefogásával egy gazdagabb és újabb koncertformátum hozható létre, ennek mentén a testvérével, Emmanuel Michauddal egy transzdiszciplináris egyesületet hívtak életre SIBJA névvel, amelyben hangszeresként és ruhatervezőként is megnyilvánul. 

Az Akmi Duo tagja, melyben partnerével, Akvilé Sileikaitével 2015 óta koncerteznek világszerte.Redszeresen rendelnek új műveket kortárs zeneszerzőktől, az első albumuk 2023-ban jelent meg « A falon túl » címmel az Avie Records gondozásában. 2022 óta Valentine az ütőhangszeres testvérével, Gabriel Michauddal is rendszeresen színpadra lép, különleges műsorokat és átíratokat hívnak életre. Az első közös albumuk, « a Paradicsom madarai » 2024 szeptemberében jelent meg. 

Valentine 2010 óta Svájcban él,  a Lausanne-i Haute Ecole, a párizsi Sorbonne Egyetem és a zürichi művészeti egyetem egykori hallgatója, 2017 óta pedig a genfi Conservatoire Populaire de Musique szaxofontanára. 

 

NICOLAS pROST

Nicolas Prost egy modern és kreatív szaxofonművész, aki a klasszikus és a kortárs stílust improvizációval, emberi hanggal, gesztusokkal és elektronikával ötvözi. Prost számos verseny díjazottja, többek között olyan zenekarokkal lépett fel szólistaként, mint a Strasbourgi Filharmonikus Zenekar, A Toulouse-i Capitol Zenekar, A Londoni Europai Kamarazenekar, a Mexikói Filharmonikusok, a Bankoki Szimfonikus Zenekar, a Montreali EMC Zenekar és a Swiss-Romand Zenekar. Emellett a párizsi Concerts Lamoureux Zenekar szaxofonosa, illetve több kamaraformáció tagja, mint például a Variances, a Saxiana és a BorderJazz. 

Lemezeit pozitív kritikákkal illette a szaksajtó. Nicolas Prost a szaxofonrepertoár bővítésének szerves résztvevője. Több mint 140 művet mutatott be különböző formációkban, többek között Connesson, Escaich, Pécou, Bacri, Yared, Zavaro, Hersant, Beffa, Naon, Lauba tollából, illetve olyan crossover művek ihletője, melynek szerzői Wayne Shorter, Paquito D’Rivera, Branford Marsalis, Bob Mintzer, John Patitucci, Chris Potter, James Carter, Baptiste Herbin és még sokan mások. 

Nicolas Prost aktív szerepet vállal a szaxofonoktatásban és az oktatási anyagok kidolgozásában is. Ő maga is komponált műveket fiatal szaxofonosok számára, melyek Saxophone Go! módszer cím alatt jelentek meg Stephane Colin társzerzővel. „Saxiana” című gyűjteménye a Billaudot gondozásában, „Adolphe Sax Album” sorozata pedig a Lemoine kiadásában jelent meg. Emellett lelkes kutatója a meg nem jelent és elfelejtett szaxofonrepertoárnak, 3 kötetet jelentetett meg, melyekben nem ismert és feledés homályába merült műveket publikált. Nicolas Prost a párizsi Concervatoire de St-Maur szaxofon professzora, rendszeresen tart mesterkurzusokat és előadásokat szerte a világban.