Nem túlzok, amikor azt mondom: mindent, amit zenészként elértem, Weiner Leónak köszönhetek…. Számomra mindig Weiner volt és marad is „a zenész" kiemelkedő mintaképe.

Solti György

Kelemen Barnabás kamarazene mesterkurzust tart a Zeneakadémián

2018. december 17.

A kurzus időpontjai helyszínek:

  • 2018. november 20. (kedd), 12.00–16.00, Vö. 305. terem
  • 2018. november 20. (kedd), 18.00–22.00, XIX. terem
  • 2018. november 23. (péntek), 17.00–21.00, We. -124. terem
  • 2018. november 25. (vasárnap), 15.00–18.00, XVIII. terem
  • 2018. december 19. (szerda), 14.00–18.00, X. terem
  • 2018. december 20. (csütörtök), 10.00–13.00, X. terem
  • 2018. december 21. (péntek), 10.00–13.00, X. terem
  • 2018. december 21. (péntek) 14.00–18.00, X. terem
  • 2018. december 22. (szombat), 10.00–13.00, X. terem
  • 2018. december 22. (szombat), 14.00–18.00, X. terem

 

Jelentkezés és részvétel:

Aktív részvevők:

  • A Zeneakadémián tanuló kamaracsoportok jelentkezhetnek, akár több órára is. A jelentkezők közül Kelemen Barnabás választja ki a kurzus résztvevőit.
  • Jelentkezni az alábbi online űrlapon lehet.
  • Jelentkezési határidő: 2018. november 12.

Passzív részvevők:

  • A termek befogadóképességének határáig ingyenes a belépés a decemberi kurzusokra. Előzetes jelentkezés nem szükséges.
  • A kurzusokról nem állít ki az egyetem igazolást a passzív részvevőknek.

 

A decemberi kurzusok beosztása:

Ezúton tájékoztatunk minden érdeklődőt, hogy Kelemen Barnabás december 20-21-22-re meghirdetett mesterkurzusa ELMARAD!

A kurzus pótlása várhatóan 2019. január 18-19-én lesz.

 

December 20. (csütörtök), X. terem

12.00: Veér-Lenthár Lilla (brácsa), Richter Anna Zsófia (zongora)
Schubert: a-moll („Arpeggione”) cselló-zongora szonáta, D. 821

 

December 21. (péntek), X. terem

10.00: Koros-Fekete Fanni (hegedű), Bálint Péter (zongora)
Brahms: 2. (A-dúr) hegedű-zongora szonáta, op. 100

11.00: Kökény Eszter, Dósa Csenge (hegedű), Görbicz Fülöp (brácsa), Tomasz Máté (cselló)
Beethoven: 11. (f-moll) vonósnégyes, op. 95 („Serioso”)

12.00: Rácz Norbert, Rebeca Lopez Mena (hegedű), Albert Elemér (brácsa), Friderikusz Péter (cselló)
Haydn: 35. (d-moll) vonósnégyes, Hob. III:43

14.00: Doffkay Eszter (hegedű), Kecskés Zsófia (zongora)
Grieg: 3. (c-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 45

15.00: Korossy-Khayll Csongor, Tóth Kristóf (hegedű), Albert Julianna (brácsa), Devich Gergely (cselló)
Beethoven: 2. (G-dúr) vonósnégyes, op. 18/2

 

December 22. (szombat), X. terem

10.00: Kondorosi Karolina (hegedű), Minami Matsunaga (zongora)
Franck: A-dúr hegedű-zongora szonáta

11.00: Korb Vanessza, Hévízi Virág (hegedű), Horváth Annamária (brácsa), Kovács Anna (cselló)
Mozart: 14. (G-dúr) vonósnégyes, K. 387

12.00: Mariam Bughadze (hegedű), Ĺukasz Piasecki (zongora)
Beethoven: 7. (c-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 30/2