A két magyar nem csak játszotta a zenét, ők maguk voltak a zene – minden idegszálukban – egészen az ujjuk hegyéig.

Adelheid von Schorn Reményiről és Lisztről

Pauk György kamarazene mesterkurzust tart a Zeneakadémián - Változás a beosztásban!

2019. április 15.

A londoni Royal Academy of Music professzora kamarazene mesterkurzust tart a Zeneakadémián, 2019. április 15. és 17. között.

A kurzus időpontjai, helyszíne:

2019. április 15. (hétfő), 11.00–13.00 és 14.00–17.00
2019. április 16. (kedd), 11.00–13.00 és 14.00–17.00
2019. április 17. (szerda), 11.00–13.00 és 14.00–17.00

Zeneakadémia Főépület, X. terem
(1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8.)

 

Jelentkezés és részvétel:

Aktív részvevők:

  • A Zeneakadémián tanuló kamaracsoportok jelentkezhetnek, a jelentkezők közül Pauk György választja ki a kurzus résztvevőit. A kurzus végleges beosztását március végén tesszük közzé. Kérjük, hogy csak akkor jelentkezzenek, ha a megadott időpontok megfelelőek, illetve csak azokat a napokat/időpontokat jelöljék meg a jelentkezéskor, amik valóban fel vannak tüntetve!
  • Jelentkezni az alábbi online űrlapon lehet.
  • Jelentkezési határidő: 2019. március 10.

Passzív részvevők:

  • A terem befogadóképességének határáig ingyenes a belépés a kurzusokra. Előzetes jelentkezés nem szükséges.
  • A kurzusokról nem állít ki az egyetem igazolást a passzív részvevőknek.

 

A kurzus beosztása:

2019. április 15. (hétfő), Főépület X. terem

11.00-12.00: Lachegyi Róza (hegedű), Márkus Ágnes (cselló), Kovács Gergely (zongora)
Brahms: 1. (H-dúr) zongoratrió, op. 8

12.00-13.00: Gál-Tamási Anna (hegedű), Asztalos Dorottya (cselló), Richter Zsófia (zongora)
Sosztakovics: 1. (c-moll) zongoratrió, op. 8

szünet  

14.00-15.00: Kökény Eszter, Dósa Csenge (hegedű), Görbicz Fülöp (brácsa), Tomasz Máté (cselló)
Mozart: 14. (G-dúr) vonósnégyes, K. 387 („Tavasz”)

15.00-16.00: Milibák Edit, Varga Patrik (hegedű), Turcsányi Zsófia (brácsa), Lakatos Sára (cselló)
Mendelssohn: 4. (e-moll) vonósnégyes, op. 44/2 – 1. Allegro assai appassionato

16.00-17.00: Bettermann Rebeka (cselló), Hirling Bettina (zongora)
Debussy: d-moll cselló-zongora szonáta


2019. április 16. (kedd), Főépület X. terem

11.00-12.00: Korb Vanessza (hegedű), Felszegi Dalma (zongora)
Brahms: d-moll hegedű-zongora szonáta ,op. 108.

12.00-13.00: Sándor Anna (hegedű), Ábrám Endre (zongora)
Brahms: 3. (d-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 108

szünet

14.00-15.00: Bakari Gibradze (hegedű), Giulia Persi (zongora)
Beethoven: 5. (F-dúr) hegedű-zongora szonáta, op. 24 („Tavaszi”)

15.00-16.00: Tomohiko Mizutani (piano), Yuya Mizuno (cello), Haruka Nagao (violin)
Schumann: 1. (d-moll) zongoratrió, op. 63

16.00-17.00: Hoang Ho Khanh Van (hegedű), Hoang Ho Thu (zongora)
Brahms: 3. (d-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 108 – 1. Allegro


2019. április 17. (szerda), Főépület X. terem

11.00-12.00: Szalai Molli (zongora), Gaál Eszter (hegedű)
Beethoven: 7. (c-moll) hegedű-zongora szonáta, op. 30/2

12.00-13.00: Durst-Gál Márta (hegedű), Németh Gábor (hegedű), Kalocsai Eszter (brácsa), Agárdi Eszter (gordonka)
Schubert: A Halál és a Lányka vonósnégyes 1-2. tétel

szünet

14.00-15.00: Rácz Norbert (hegedű), Hadobás Gergely (cselló), Mahaera Ayumu (zongora)
Mendelssohn: 2. (c-moll) zongoratrió, op. 66 – 3. Scherzo, 4. Finale

15.00-16.00: Schaff Magdolna (hegedű), Váradi László (zongora)
Beethoven: 5. (F-dúr) hegedű-zongora szonáta, op. 24 („Tavaszi”)