Az ízlés valaminek a tagadása. A zseni állít, mindig csak állít.

Liszt Ferenc

Pauk György kamarazene mesterkurzust tart a Zeneakadémián

2019. október 11.

A kurzus időpontjai:

2019. december 5. (csütörtök), 11.00–13.00 és 14.00–17.00
2019. december 6. (péntek), 11.00–13.00 és 14.00–17.00
2019. december 7. (szombat), 11.00–13.00 és 14.00–17.00

 

Helyszín:

Főépület X. terem
(1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8.)

 

Jelentkezés és részvételi lehetőségek:

Aktív résztvevők:

  • A Zeneakadémián tanuló kamaracsoportok jelentkezhetnek. A jelentkezők közül Pauk György választja ki a kurzus résztvevőit.
  • Jelentkezni az alábbi online űrlapon lehet.
  • Jelentkezési határidő: 2019. november 7. (csütörtök) éjfél

Passzív résztvevők:

  • A termek befogadóképességének határáig ingyenes a belépés a kurzusokra. Előzetes jelentkezés nem szükséges.
  • A kurzusokról nem állít ki az egyetem igazolást a passzív részvevőknek.

 

A kurzus beosztása:

2019. december 5. (csütörtök), Főépület X. terem

11.00-12.00: Egyed Hunor (klarinét), Dolfin Balázs (cselló), Szilasi Dávid (zongora)
Brahms: a-moll klarinéttrió, op. 114

12.00-13.00: Blahunka Flóra (cselló), Horváth Ábel (zongora)
Beethoven: 1. (F-dúr) cselló-zongora szonáta, op. 5/1
Beethoven: 2. (g-moll) cselló-zongora szonáta, op. 5/2

SZÜNET

15.00-16.00: Haraszti Violetta (hegedű), Minya Flóra (zongora)
Mozart: 18. (G-dúr) hegedű-zongora szonáta, K. 301

16.00-17.00: Sasazuka Midori (hegedű), Gál Kinga (cselló), Niinomi Takuya (zongora)
Smetana: g-moll zongoratrió, op. 15 – 1. Moderato assai – Più animato

2019. december 6. (péntek), Főépület X. terem

11.00-12.00: Eveline Meier (hegedű), Madaras János (cselló), Nguyen Anh Tung (zongora)
Beethoven: G-dúr variációk Wenzel Müller Ich bin der Schneider Kakadu című témájára, op. 121a

12.00-13.00: Kovács Anna (cselló), Király Ádám (zongora)
Beethoven: 2. (g-moll) cselló-zongora szonáta, op. 5/2

SZÜNET

14.00-15.00: Szabó Sára (hegedű), Egyed Hunor (klarinét), Forgó Benjámin (zongora)
Stravinsky: A katona története – szvit

15.00-16.00: Bognár Fanni (hegedű), Király Ádám (zongora)
Debussy: g-moll hegedű-zongora szonáta

16.00-17.00: Mészáros Dániel (klarinét), Horváth Ábel (zongora)
Schumann: Három románc, op. 94
Brahms: 2. (Esz-dúr) klarinét-zongora szonáta, op. 120/2

 

2019. december 7. (szombat), Főépület X. terem

11.00-12.00: Dósa Csenge (hegedű), Ott Annamária (hegedű), Zsótér Zsófia (brácsa), Tóth Barnabás (cselló), Várallyay Simon (zongora)
Schumann: Esz-dúr zongoraötös, op. 44

12.00-13.00: Eri Furuguchi, Ananda Fukuda (hegedű), Shuntaro Goto (brácsa), Madarasi Szabolcs (cselló)
Schumann: 3. (A-dúr) vonósnégyes, op. 41/3

SZÜNET

14.00-15.00: Dolfin Balázs (cselló), Ábrám Endre (zongora)
Bartók: 1. rapszódia, BB 94c

15.00-16.00: Korb Vanessza (hegedű), Soós Előd (brácsa), Aranyos János (cselló)
Mozart: Divertimento

16.00-17.00: Korossy-Khayll Csongor, Tóth Kristóf (violin), Osztrosits Éva (brácsa), Devich Gergely (cselló)
Bartók: 2. vonósnégyes, BB 75