Zeneipar 3.0 – Bach-tól az Instagramig
A Zeneakadémia Karrieriroda művészetmenedzsment workshopja
Kinek szerencse, kinek nem, hogy részesei lehetünk a zeneipar forradalmi átalakulásának. Az online térbe kényszerült koncertezés keresi a helyét, formáit, új közönségét. Új dimenzió és egyben új kihívás nyílt meg a zenei élet szereplői előtt, eltűntek a határok, a digitális tér egyetlen hatalmas piacot jelent, melyen olyanok is megjelenhetnek, akik eddig erről nem is álmodhattak, új karrier lehetőségek nyílnak, aki viszont nem, vagy nem jól él a lehetőséggel, az hátrányba is kerülhet.
Hogyan tájékozódjunk a digitális térben és használjuk ki a lehetőségeit? Elég-e nagyon jól játszani a kamera előtt, vagy kell-e ennél több, és ha igen, akkor mi az? Változik-e majd a klasszikus zene közönsége, előadásmódja, amikor újra nyílnak a koncerttermek? Ezekről a kérdésekről is szó lesz a Zeneakadémia Karrieriroda következő workshopján.
Időpont: 2021. március 26. (péntek), 15:00-19:00
A workshopot online tartjuk meg.
Előadók:
Kolesár Krisztián – marketing vezető (Budapesti Fesztiválzenekar, Philharmonie Luxembourg), jelenleg szabadúszó tanácsadó
Böröcz Balázs – A Pilvax Films és a Pilvax Studio klasszikus zenére szakosodott produkciós brandek alapítója és vezetője
Moderátor: Szálka Zsuzsanna
A workshop menete:
15:00-15:10 – bejelentkezés, keretek, szabályok és a napi program ismertetése
15:10-16:30 – A komolyzenei élet átalakulása: koncerttermektől a digitális térig
Gyors áttekintés a komolyzene-ipar és a zenei marketing jelenlegi helyzetéről COVID előtt és alatt, muzsikusok és kisebb együttesek szemszögéből. Hogy változott a helyzet, ki használta ki jól és ki kevésbé jól. Mi lesz COVID után? Hogy lovagoljuk meg a digitális hullámot, kinek és miért éri meg? Hova nyúljunk ha úgy érezzük belevágunk?
16:30-16:40 – szünet
16:40-17:20 – A kreatív tartalom vizuális megjelenése
Hogyan induljunk el zenészként a vizuális tartalomgyártás útján? Milyen együttműködési lehetőségek vannak és hogy lehet költséget megtakarítani? Hogy készítsünk tartalmat saját eszközökkel, és miként dolgozzunk együtt egy videós stábbal? Mire figyeljünk a filmek kommunikációja során?
17:20-17:45 – előadásokkal kapcsolatos kérdések megbeszélése
17:45-18:00 – workshop lezárás
18:00-19:00 – egyéni és kiscsoportos konzultációk
Jelentkezés:
A workshopra bárki jelentkezhet, akár külsős érdeklődőként is.
A résztvevők száma limitált, a jelentkezésnél előnyt élveznek a Zeneakadémia hallgatói.
A Zeneakadémia hallgatói a workshopon való részvételt mesterkurzusként, 4 kreditért elszámolhatják.
Jelentkezni az alábbi online űrlap kitöltésével lehet.
Jelentkezési határidő: 2021. március 24. éjfél
A következő workshop áprilisban várható.