A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának hangversenyei, beosztása és próbarendje

Kedves Muzsikusok!

A Tehetség Napján az esti vonószenekari hangverseny műsora
igen színes válogatás volt, összességében nehéz programmal.
Gyönyörű hangszínnel játszottak, kifejezően, egymást figyelve,
igen széles dinamikai skálát járt be az együttes.
Emlékezetes a pppp dinamikájú pengetett rész az első hegedűben
a négyvonalas oktávban, a Járdányi mű ritmikus kísérete, a
Mendelssohn Scherzo indítása, a gyönyörű lassú tétel!

Minden zenészünknek gratulálok, lenyűgöző előadás volt!

Március 20-án és 25-én Debussy: Egy faun délutánja című művét, illetve
Bartók: Concerto-jának 2. 3. és 4. tételeit próbáljuk, amelyekből
március 20-án lesz egy házi hangverseny igen fontos látogatókkal! Mindehhez
még Mozart: Esz-dúr szimfóniájának 1. és 4. tétele is társul - próbajáték anyag!
Legalul látható az ezekhez tartozó próba és beosztás is.

A még kézben lévő zenekari kottákat kérem, juttassák vissza a 13-as irodába!

Elérhetőségem a következő: zenekar.info[kukac]lisztakademia.hu, illetve +36/20 9754 614!

 

Üdvözlettel:                                                                                            Dr. Ménesi Gergely

 

Hangversenyeink:

2

2024. március 10. Mozart: Esz-dúr versenymű két zongorára (Várjon Dénes, Simon Izabella); Weinberg: Fuvolaverseny (Győri Noémi), vezényel: Dubóczky Gergely

2024. április 16 - Solti terem - Ábrahám Márta barokk koncertje

2024. május 7. Beethoven: IX. szimfónia (vezényel: Takács-Nagy Gábor)

2024. március 20. és 25. - zenekari próbák koncert nélkül, gyakorlatszerzés céljából

A fúvósegyüttes próbái

 

 

a 2024. március 10-i hangverseny beosztása:

2 oboa Mitnyan Fruzsina, Ökrös Nóra
2 fagott
Kolozsi Laura, Szentgyörgyi Dezső
2 kürt
Ella Tege, Faragó István

I. hegedű
Langer Ágnes mv. - Kóbor Eva
Kovács Villő - Fekete Bernadett
Runtic Anna - Komjáthy Kamilla

II. hegedű
D. Nagy Ágoston - Bodor Kitti
Hankó József - Szentesi Teodóra
Fóris Zsófia - Csata Orsolya

Brácsa
Ittzés Berta Júlia - Bruck Ádám
Földházi Lilien - Németh Ábel

Gordonka
Szabó Ildikó mv. - Claudia Presa Cesarini
Nina Zvone - Törő Ábris

Nagybőgő
Horváth József - Duka Vilmos

 

PRÓBAREND

2024. február 26. hétfő
14.00-17.00, Kupola - Vonósok 

2024. február 28. szerda
14.00-17.00, Kupola - Tutti (Mozart, Weinberg)

2024. március 4. hétfő
14.00-17.00, Kupola - Tutti (Mozart, Weinberg)

2024. március 6. szerda
14.00-17.00, Kupola - Tutti (Mozart Várjon Dénessel és Simon Izabellával, majd
Weinberg Győri Noémivel)

2024. március 9. szombat
14.00-21.00, Kupola - legfeljebb négy órás próba lesz - Tutti (Mozart és Weinberg)

2024. március 10. vasárnap
14.00-17.00, Főpróba a Magyar Zene Házában (Weinberg és Mozart)
19.30- Hangverseny - Weinberg és Mozart

 

 

A 2024. április 16-i SOLTI TERMI hangverseny beosztása:

 

beosztás

2 oboa Winklár András, Ökrös Nóra
fagott Török Anna

Hegedűk (nem ülésrend)
Ábrahám Márta mv. - Sárréti Márton - Székely Anna
Alszászy Sarolta - Wunderlich Márton - Mákszem Fanni
Komjáthy Kamilla - Héty Hajnalka - Kalmár Elizabet

Brácsa
Nagy Salamon - Asahi Awakuni
Kalocsai András

Gordonka
Regenhart Anna - Kis Sebestyén
Arda Büyükgüral

Nagybőgő
Duka Vilmos

Csembaló Szilveszter Zsolt

PRÓBAREND

2024. március 27, szerda
14.00-17.00, Kupola

2024. április 3, szerda
14.00-17.00, Kupola

2024. április 8. hétfő
14.00-17.00, Kupola

2024. április 10. szerda
14.00-17.00, Kupola

2024. április 15. hétfő
14.00-17.00, Kupola

2024. április 16. kedd
10.00-13.00, Solti terem - Főpróba
19.00- Hangverseny

 

 

A 2024. május 7-i, beethoven: ix. szimfónia műSorú, takács-nagy gábor vezényelte hangverseny BEOSZTÁSA:

 

2 fuvola Réti Boglárka, Verő Johanna
pikkoló Pintér Bernadett
2 oboa Tarcsay Éva, Mitnyan Fruzsina
2 klarinét
2 fagott Blaga Dávid, László András
kontrafagott Marics Borbála
4 kürt
2 trombita , Baczkó Vince
3 harsona Dénes András, Orbán Tibor, 
Timp.
Triangolo
Piatti, Gran Cassa

 

I. hegedű
Bodor János mv. - Ujváry-Menyhárt Zsófia
Corinna Alma Ceccarelli - Jiang Yiru
Alastair Legg - Fekete Bernadett
Paulovits Boglárka - Székely Anna Lilla
Alszászy Sarolta - Lendvai József
Ricardo Barrantes

II. hegedű
D. Nagy Ágoston - Szabó Gergely
Runtic Anna - Nagy Csomor István
Tésik László - Héty Hajnalka - Cseri Kristóf
Kovács Villő - Angelo Gragnoli
Lena Loncar - Maria Graefe

Brácsa
 - Ittzés Berta Júlia
Földházi Lilien - Koppán Kata
Asahi Awakuni - Albert Szilárd

Gordonka
Takács Ákos mv. - Izumi Hagiwara
Deli Eszter - Rátkay Áron
Balázs Emma - Baranyi Szabolcs
Deák Hanna - Pál Olivér

Nagybőgő
Puporka Jenő - Chen Le
Dani Norbert - Vaskó Richárd
Csernák Zsombor - Tóth-Szabó Dóra

 

 

PRÓBAREND

2024. április 22. hétfő
14.00-17.00, Kupola - Vonós szólampróba

2024. április 24. szerda
14.00-17.00, Kupola - Vonós szólampróba

2024. április 26. péntek
14.00-16.00, Kupola - fafúvósok

2024. április 29. hétfő
14.00-17.00, Kupola - vonós szólampróba

2024. május 2. csütörtök
14.00-17.00, Nagyterem - vonósok - Takács-Nagy Gábor
18.00-21.00, XXIII. terem - vonósok

2024. május 3. péntek
14.00-17.00, Nagyterem - fúvósok és ütősök
18.00-21.00, XXIII. terem - fúvósok és ütősök

2024. május 4. szombat
10.00-13.00, Nagyterem - Tutti - Takács-Nagy Gábor
16.00-20.00, Kupola

2024. május 5. vasárnap
10.00-13.00, Kupola
14.00-17.00, Nagyterem - Takács-Nagy Gábor

2024. május 6. hétfő
10.00-13.00, Nagyterem
14.30-17.30, Nagyterem - Takács-Nagy Gábor

2024. május 7. kedd
10.00-13.00, Nagyterem - Főpróba
18.45-19.10, Nagyterem - bejátszó próba
19.30, Hangverseny

a 2024. március 20-i, 25-i próbák részletei

 

3 fuvola (3. pikkoló is) Iváncsik Klarissza (20-a), Csabay Zsuzsanna (25-e), Szegedi Eszter, Kiss Kata Sára
3 oboa Winklár András, Benkő Lilla
3 klarinét Tomcic Roland, 
3 fagott Marics Borbála, Kolozsi Laura, Boros Bertalan
4 kürt
3 trombita Baczkó Vince, Nagy Sándor, Erdősi Máté (csak 20-a)
3 harsona Dénes András, Guláys Buda, Nok Roland
Tuba
Timp
Tamb. rull., Triangolo, Ptto

2 Hárfa

 

I. hegedű
Lendvai József - Lena Loncar
Angelo Gragnoli - Alam Théodore
Kalmár Elizabet - Paulovits Boglárka (csak március 25-e)
Hankó József - Szentesi Teodóra

II. hegedű
Alszászy Sarolta - Corinna Alma Ceccarelli - Héty Hajnalka
Miczura Denton Erik - Csata Orsolya
Lin Po-Sheng

Brácsa
Nagy Salamon - Németh Ábel
Koppán Kata (csak 20-a)

Gordonka
Jász Ábel - Szovák Kitti
Kasza Margit - Sándor Bálint
Nikolaos Maridis

Nagybőgő
Puporka Jenő (csak 20-a) - Csernák Zsombor -

 

 

PRÓBAREND

2024. február 23. péntek
14.00-16.00, Kupola - fafúvósok - Mozart: Esz-dúr K.543 szimfónia 1. és 4. tétel; Bartók: Concerto - 2. 3. 4. tételek, Debussy: Egy faun délutánja

2024. március 1. péntek
14.00-16.00, Kupola - fúvósok (Bartók, Mozart, Debussy)

2024. március 8. péntek
14.00-16.00, Kupola - fúvósok és hárfák - 14.00-Bartók, 15.00-Debussy

2024. március 11. hétfő
14.00-17.00, Kupola - vonósok

2024. március 13. szerda
14.00-17.00, Kupola - vonósok és hárfák

2024. március 18. hétfő
14.00-17.00, Kupola - vonósok és fafúvósok és hárfák (Bartók: Concerto, Franck: d-moll szimfónia, majd szünet után Debussy: Egy faun délutánja)

2024. március 20. szerda
14.00-17.00, Kupola - Tutti - Mozart, Bartók, Debussy - HANGVERSENY!

2024. március 25. hétfő
14.00-17.00, Kupola - Tutti - Bartók, Debussy, Franck

 

 

A fúvósegyüttes próbái és beosztása

 

2024. március 22. péntek
14.00-16.00, Kupola

2024. április 12. péntek
14.00-16.00, Kupola

2024. április 19. péntek
14.00-16.00, Kupola

Címkék