A technika a lélekből szülessen meg, ne a mechanikából.

Liszt Lina Ramannak

A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekarának hangversenyei, beosztása és próbarendje

Kedves Muzsikusok!

 

Az őszi próbatervet láthatják.

Még Takács-Nagy Gábor februári hangversenye kapcsán feltöltődtünk zenével, szeretettel!... Adjuk tovább!

Ehhez segítenek Takács-Nagy Gábor idézetei: "Ne a füleknek, a szíveknek játsszatok!"
"Segítsétek egymást!"

És ami a hangverseny elején elhangzott: "Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."
(Weöres Sándor)

Takács-Nagy Gábor próbáin Márai Sándor Füves könyvében található gondolataiból idézett: "Az életnek értéket csak a szolgálat adhat, amellyel az emberek ügye felé fordulunk."

Carl Philipp Emanuel Bach: Versuch über die wahre Art das Clavier zu spielen című írásából ezt hallhattuk: "A muzsikus nem hathat meg másokat, csak ha maga is meghatódik. Éreznie kell mindazt az érzelmet, amit hallgatóiban fel akar támasztani, hiszen éppen saját érzelmeinek kimutatása révén kelti az érzelmeket hallgatóiban."

Takács-Nagy Gábor legfontosabb tanácsai: "Fókuszáljatok a zenei értékekre! Játsszatok úgy, ahogy az ösztönötök súgja!"

 

Elérhetőségem a következő: zenekar.info[kukac]lisztakademia.hu, illetve +36/20 9754 614!

 

Üdvözlettel:

Ménesi Gergely

 

Hangversenyeink:

2020. szeptember 18. Haydn: Krisztus utolsó hét szava a keresztfán - vonószenekari változat (Hangversenymester: Rolla János)

2020. október 22. Berlióz: Római karnevál - nyitány. Paganini: I. hegedűverseny (Tóth Kristóf), Liszt: Dante-szimfónia, (Vezényel: Hamar Zsolt)

2020. november 4. Bach: h-moll szvit, Bach: V. Brandenburgi verseny (Oross Veronika, Spányi Miklós), Schubert: A halál és a lányka (Hangversenymester: Rolla János)

2020. november 14. Bartók: III. zongoraverseny, Rimszkij.Korszakov: Seherezádé (Vezényel: Gilbert Varga)

2020. december 16. Kodály: Székelyfonó

2020. december 19. Bach: h-moll mise (Vezényel: Kamp Salamon)

A fúvósegyüttes próbái

 

A SZEPTEMBER 18-I HAYDN HANGVERSENY BEOSZTÁSA

 

I. hegedű
Rolla János mv. - Rábai Benedek
Ott Annamária - Sándor Anna
Nyári Kornél - Lin Posheng
Haraszti Violetta - Holló Mirella
Somogyi Barnabás

 

II. hegedű
Dósa Csenge - 
Paulovits Boglárka - Ádám Tamás
Fekete Zsóka - Kovács Borbála

 

Brácsa
Molnár Dániel - Soós Előd
Görbicz Fülöp - Albert Elemér

 

Gordonka
Csőke Flóra - Tiborcz Balázs

 

Nagybőgő
 - Xu Yi

PRÓBAREND

 

szeptember 2. szerda
14.00-17.00, Kupola

szeptember 7. hétfő
14.00-17.00, Kupola

szeptember 9. szerda
14.00-17.00, Kupola

szeptember 11. péntek
14.00-17.00, Nagyterem

szeptember 14. hétfő
14.00-17.00, Kupola

szeptember 15. kedd
14.00-17.00, Nagyterem

szeptember 16. szerda
14.00-17.00, Nagyterem

szeptember 18. péntek
10.00-13.00, Nagyterem - Főpróba
18.30-19.15, Bejátszás
19.30- Hangverseny

 

A BERLIOZ, PAGANINI, LISZT MŰSORÚ, HAMAR ZSOLT VEZÉNYELTE, OKTÓBER 22-I HANGVERSENY BEOSZTÁSA

 

BERLIOZ: RÓMAI KARNEVÁL - NYITÁNY

 

2 fuvola (2. vált pikkolóra)
2 oboa (2. vált angolkürtre)

2 A-klarinét
2 fagott
4 kürt
2 trombita
2 kornett
3 harsona

Timpani
Triangolo, 2 Tamburini, Piatti

 

LISZT: DANTE-SZIMFÓNIA

 

2 fuvola
pikkoló

2 oboa 
2 C, illetve A-klarinét
2 fagott

4 kürt
3 trombita
3 harsona
Tuba

Timpani
Becken, Triangel, 

hárfa 

orgona

 

I. hegedű

II. hegedű

Brácsa

Gordonka

Nagybőgő

 

PRÓBAREND

 

szeptember 21. hétfő
14.00-17.00, Kupola - Vonós próba

szeptember 23. szerda
14.00-17.00, Kupola - 

szeptember 25. péntek
14.00-16.00, Kupola - Fafúvós próba

szeptember 28. hétfő
14.00-17.00, Kupola - Vonósok és fafúvósok

szeptember 30. szerda
14.00-17.00, Kupola -

október 2. péntek
14.00-16.00, Kupola - Fúvós próba

október 5. hétfő
14.00-17.00, Kupola - 

október 7. szerda
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba (Hamar Zsolt)

október 9. péntek
14.00-16.00, Kupola - Fúvós próba

október 10. szombat
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba (Hamar Zsolt)

október 12. hétfő
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba (Hamar Zsolt)

október 16. péntek
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba (Hamar Zsolt)

október 17. szombat
14.00-16.30, Nagyterem - Tutti próba (Hamar Zsolt)

október 19. hétfő
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

október 20. kedd
10.00-13.00, Nagyterem - Tutti próba (Hamar Zsolt)
14.30-17.30, Nagyterem - Tutti próba (Hamar Zsolt)

október 21. szerda
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba (Hamar Zsolt)

október 22. csütörtök
10.00-13.00, Nagyterem - Főpróba
19.30-tól Hangverseny

 

a bach, schubert műsorú, rolla jános vezette 2020. november 4-i hangverseny beosztása

 

I. hegedű
Rolla János mv. - 

 

II. hegedű

 

Brácsa

 

Gordonka

 

Nagybőgő

 

PRÓBAREND

október 26. hétfő
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

október 28. szerda
14.00-17.00, Kupola - Tutti próba

október 30. péntek
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

november 2. hétfő
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

november 3. kedd
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

november 4. szerda
10.00-13.00, Nagyterem - Főpróba
18.30-19.15, Bejátszás
19.30- Hangverseny

a bartók, Rimszkij-korszakov műsorú, Gilbert varga vezényelte 2020. november 14-i hangverseny beosztása

 

I. hegedű
Hidasné Reiter Boglárka - 

II. hegedű

 

Brácsa

 

Gordonka

 

Nagybőgő

 

PRÓBAREND

november 2. hétfő
14.00-17.00, Kupola - vonós próba

november 4. szerda
14.00-17.00, Kupola - vonós és fafúvós próba

november 6. péntek
14.00-16.00, Kupola - fúvós próba

november 9. hétfő
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

november 11. szerda
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

november 12. csütörtök
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

november 13. péntek
10.00-13.00,
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

november 14. szombat
10.00-13.00, Nagyterem - Főpróba
19.30- Hangverseny

a 2020. december 16-i kodály: Székelyfonó beosztása

 

I. hegedű

 

II. hegedű

 

Brácsa

 

Gordonka

 

Nagybőgő

 

PRÓBAREND

december 9. szerda
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba Kórussal

december 11. péntek
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

december 14. hétfő
14.00-17.00, Kupola - Tutti próba

december 15. kedd
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba Kórussal

december 16. szerda
10.00-13.00, Nagyterem - Főpróba
19.30- Hangverseny

a 2020. december 19-i kamp salamon vezényelte bach: h-moll mise beosztása

 

I. hegedű
 - Paulik Lídia

 

II. hegedű

 

Brácsa

 

Gordonka

 

Nagybőgő

 

PRÓBAREND

december 17. csütörtök
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

december 18. péntek
14.00-17.00, Nagyterem - Tutti próba

december 19. szombat
10.00-13.00, Nagyterem - Főpróba
19.30- Hangverseny

A fúvósegyüttes próbái és beosztása

 

szeptember 18. péntek
14.00-16.00, Kupola - Bartók: A fából faragott királyfi

Címkék