2019. március 27. 16.00-20.00
V. terem
Kai Köpp előadása és workshopja A Zeneakadémia saját szervezésű programja
„A muzsika lelke” – Hitelesség a romantikus művek interpretálásában
A workshop részletes beosztása:
2019. március 27. (szerda)
- 16.00–17.00 bevezető előadás, Főépület, V. terem (doktori szeminárium)
- 17.00–20.00 workshop, Főépület, V. terem (doktori szeminárium)
- 9.00–10.00 előadás, Főépület, V. terem (doktori szeminárium)
- 10.00–13.00 workshop, Főépület, V. terem (doktori szeminárium)
2019. március 29. (péntek)
Felhívjuk figyelmüket, hogy az egyes szekciókra külön-külön kell regisztrálni az adott eseménynél! A workshopra csak a Zeneakadémia hallgatói jelentkezhetnek.
A 19. századi repertoár még napjainkban is a zenei felsőfokú képzés gerincét képezi, úgy tűnhet tehát, hogy korunk professzionális előadója számára nem okoz különösebb gondot a Beethoventől Brahmsig terjedő időszak műveinek előadása. Az utóbbi évtizedekben azonban a korábbi korszakok és a kortárs művek esetében – amelyek kívül esnek tehát a romantikus repertoáron – egy jóval elmélyültebb ismeretanyagot felhalmozó interpretációs megközelítés lett az elfogadott norma. Ennek fényében sokakat meglephet az a mód, ahogy a 19. századi zeneszerzők és előadók játszották saját, ma már széles körben ismert műveiket.
A korai hangfelvételek szemléletes példákkal tudnak szolgálni a romantikus stílusú előadásmódra, és a korabeli oktatási célú (instruktív) kottakiadásokkal lehetővé teszik, hogy egyfajta virtuális mesterkurzuson vegyünk részt a múlt híres előadóival.
A workshop alatt megvitatjuk a korszakra tipikusan jellemző technikákat – pl. a rugalmas tempókezelés, a portamento alkalmazása vagy a hangzattörések –, amelyeket a Joseph Joachimmal, Carl Reineckével és Camille Saint-Saëns-szal, valamint a Liszt Ferenc, Clara Schumann és Johannes Brahms tanítványaival készült felvételeken hallhatunk.
A workshopra szeretettel várunk minden érdeklődő hangszeres hallgatót és zenetudóst.
Jelentkezés a termek befogadóképessége miatt korlátozott, ezért 1 óra időtartamra max. 10 főt tudunk fogadni.
Rendező:
Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem