Kodály módszere zseniális. … Minden jó zenélés az énekhangnál kezdődik.

Solti György

2019. március 10. 14.00-21.00

Régi Zeneakadémia, Kamaraterem

Csembaló nyílt nap

A Zeneakadémia csembaló szakirányának nyílt napja

A Régi Zeneakadémia Kamaratermében

(Bp. VI. Vörösmarty u. 35)

2019 március 10-én 14 órától

 

MŰSOR:

A szentendrei Vujicsics Tihamér AMI növendékeinek műsora

Williams: Sonata in Imitation of Birds I-II.

Nagy Lea, Kovács Miklós (furulya), Őri Beatrix (csembaló)

Pachelbel: Chaconne

D. Scarlatti: f-moll szonáta, K. 239

Őri Beatrix (csembaló)

C. Ph. E. Bach: Tizenkét variáció a spanyol La folia dallamára

Kaferné Beke Klára (csembaló)

 

 

Tanár: Csizmadia Angelika

 

A hatvani Kocsis Albert Zeneiskola növendékeinek műsora

 

Speer: Aria

Türk: Vadászkürtök

 

Veréb Kristóf (csembaló)

Haydn: Asz-dúr menüett

Lully: Tánc 

Varga-Goravec Boróka (csembaló)

Közreműködik: Csonka Fruzsina (csembaló)

Telemann: Fecsegő hölgyek

Lebégue: F-dúr gavotte

Dányi Petra (csembaló)

Közreműködik: Csonka Fruzsina (csembaló)

Türk: F-dúr rondeau 

Hargitai Léna Ilona, Hargitai Markó Áron (csembaló)

Dandrieu: Gavotte en rondeau

Hargitai Léna Ilona (csembaló)

Tanár: Szabóné Csonka Fruzsina

 

 

A Tóth Aladár AMI növendékeinek műsora

Purcell: A New Ground 

Szabó Nóra (csembaló)

Scheidemann: Englische Mascarada oder Judentanz 

Morley: Fantasia

Karakas Benedek (csembaló)

Tanár: Edőcs Fanni

 

 

A Kodály Zoltán AMI  növendékeinek műsora

J. S. Bach: D-dúr musette

Nemes Bendegúz (csembaló)

Diruta: 1. ricercar

Türk: Tréfácska

Németh Lilianna (csembaló)

Couperin: Két prélude

Adolf  Diána (csembaló)

Tanár: Herdliczka Márta

 

 

A Ward Mária Zeneművészeti Szakgimnázium és a győri Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium növendékeinek műsora

Böhm: F-dúr szvit – Allemande, Sarabande, Double

Haydn: A-dúr szonáta Hob. XVI:12 – 1. Andante, 3. Finale 

Balogh Benedek (csembaló)

Fischer: a-moll szvit („Melpomene”) – Praeludium, Allemande, Menuet

F. Couperin: Les moissonneurs (Az aratók)

D. Scarlatti: G-dúr („Capriccio”) szonáta, K. 63

Varga Panna (csembaló)

Tanár: Takács Szilvia

 

 

A Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium növendékeinek műsora

L. Couperin: d-moll Allemande, Gavotte, Sarabande és Gigue

Magyar táncok a Lőcsei kódexből

Blastik Ágnes (csembaló)

L. Couperin: C-dúr Prélude

Deák Éva (csembaló)

J. S. Bach: Das Wohltemperierte Klavier, 1. kötet – H-dúr prelúdium és fúga, BWV 868

F. Couperin: L’art de toucher le clavecin – F-dúr Prélude

F. Couperin: La Flore

Rameau: Les Sauvages

Szilágyi Gyula (csembaló)

Tanár: Elek Szilvia

 

 

A budapesti Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium növendékeinek műsora

F. Couperin: La Ténébreuse, La Favorite

László Laura (csembaló)

Rameau: Allemande, Courante

D. Scarlatti: fisz-moll szonáta, K. 25

Jassó Margit (csembaló)

Tanár: Alföldy-Boruss Csilla

                                         

Rameau: Les Cyclopes

Froberger: Toccata in d

Szilveszter Zsolt (csembaló)

Duphly: Rondeau, La Felix

Zuccarini Lea (csembaló)

Tanár: Tegyei Zoltán

                                                                                                                                                                                                       

                                             

SZÜNET

 

 

A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatóinak műsora

Kuhnau: Suonata Quarta

J. S. Bach: Das Wohltemperierte Klavier, 2. kötet – h-moll prelúdium és fúga, BWV 893

Dandrieu: La Plaintive, L’harmonieuse

Lévai Kamilla BA II. (csembaló)

Siret: Deuxième Suite – Allemande („La Languissante”), Courante („La Luthée”), Sarabande,             Passacaille

Boldog-Nagy Zsófia BA III. (csembaló)

C. Ph. E. Bach: C-dúr szonáta, Wq 65:16 – Allegro, Allegretto

Muhari Péter BA III. (csembaló)

F. Couperin: L’Art de toucher le clavecin – Nyolc prélude

Noma Riho MA I. (csembaló)

J. S. Bach: Olasz koncert, BWV 971

Szokos Augustin MA I. (csembaló)

F. Couperin: Huitiéme Ordre – La Raphaéle, Allemande L’Ausoniéne, Courante, Seconde Courante

J. S. Bach: e-moll szonáta fuvolára és basso continuóra, BWV 1034 – 3.  Andante, 4. Allegro

Balaska Rebeka MA I. (csembaló)

Közreműködik: Szabady Ildikó (fuvola)

 

Tanárok: Dobozy Borbála, Ratkó Ágnes, Spányi Miklós

Jegyár:

A koncertre a belépés díjtalan a terem befogadóképességének a határáig.