A technika a lélekből szülessen meg, ne a mechanikából.

Liszt Lina Ramannak
Népzene osztatlan csoportos diplomakoncertek

2021. szeptember 2. 16.30-19.00

Régi Zeneakadémia, Kamaraterem

Népzene osztatlan csoportos diplomakoncertek A Zeneakadémia saját szervezésű programja

16.30 – Szepesi Lilla
Zalai dallamok Badacsonyi Lajos furulyajátéka alapján (Dunántúl)
Közreműködnek: Hegedűs István (ének, furulya), Légrády Eszter (citera)
Somogyi táncdallamok Farkas István repertoárjából (Dunántúl)
Felföldi furulya muzsika Pál István játéka nyomán (Felföld)
Közreműködik: Tóth Dorottya (ének)
Széki táncdallamok Székely József repertoárjából (Erdély)
Közreműködik: Tóth Dorottya (ének)
Szántó Ferenc magyarbecei dallamai (Erdély)
Gyergyói dallamok Szőcs János nyomán (Erdély)
Közreműködik: Tóth Dorottya (ének, gardony)
Moldvai táncdallamok Hodorog András játékából (Moldva)
Közreműködnek: Tóth Dorottya (ének), Apró Anna (koboz), Takács Borbála (hegedű)
Szepesi Lilla (népi furulya)
17.00 – Gólya Márton
Cimbalom
Verbunk, lassúcsárdás, gyorscsárdás és marosszéki (Gyergyó)
Közreműködnek: Albert Sándor Szilárd (hegedű), Czaier Péter (gardon)
Verbunk, sebesforduló, csárdás és cigánycsárdás (Vajdaszentivány)
Közreműködnek: Horváth Balázs (hegedű), Sulák Gergely (brácsa), Czaier Péter (bőgő)
Ritka magyar, sűrű magyar, lassú csárdás és sűrű csárdás (Bonchida)
Közreműködnek: Somogyi Eszter (ének), Albert Sándor Szilárd (hegedű), Horváth Balázs (hegedű), Sulák Gergő (brácsa), Czaier Péter (bőgő)
Bertóké verbunk, lassú csárdás, friss csárdás és polka (Csallóköz–Jóka)
Közreműködnek: Horváth Balázs (hegedű), Albert Sándor Szilárd (hegedű), Sulák Gergely (brácsa), Czaier Péter (bőgő)
Szili karéj verbunk, dus, csárdás és friss (Rábaköz)
Közreműködnek: Somogyi Eszter (ének), Horváth Balázs (hegedű), Albert Sándor Szilárd (hegedű), Sulák Gergő (brácsa), Czaier Péter (bőgő)
Tambura
Szerb összeállítás: Vranjanka, Lagano, Trojanac
Közreműködnek: Gersi Lili (prím), Horváth Bálint (tamburabrácsa), Gólya Péter (harmonika), Varga Veronika (tamburabőgő)
Horvát összeállítás: Sirok Dunav, Jozo
Közreműködnek: Gersi Lili (prím), Horváth Bálint (ének), Gólya Péter (harmonika), Varga Veronika (tamburabőgő)
Bogyiszlói tambura muzsika: ugrós, csárdás, verbunk, friss
Közreműködnek: Gersi Lili (prím), Horváth Bálint (ének), Varga Veronika (tamburabőgő)
Rimakokova: hallgató, suchon, hajduk és friss (szlovák gömöri muzsika)
Közreműködnek: Horváth Balázs (hegedű), Albert Sándor Szilárd (hegedű), Gólya Péter (harmonika), Czaier Péter (bőgő)
Gólya Márton (cimbalom, tambura)
18.00 – Gárgyán Zoltán
Somogyi népzene hosszúfurulyán és hatlyukú furulyán
Dél-Alföldi muzsika Kádár Ferenc nyomán
Közreműködnek: Kuttner Fruzsina (citera), Hegedűs István (ének)
Dél-alföldi dallamok Szentesről, esz-klarinét és tekerő párosítással, Kanfi-Horváth István játéka alapján
Hallgató; Két lassú csárdás; Két friss csárdás
Közreműködik: Németh Andris (tekerő)
Mátravidéki pásztordallamok B-klarinéton, Poszik István nyomán
Tereskei pásztordallamok furulyán, Pál István nyomán
Közreműködik: Kovács Kata (ének)
Székelyföldi furulyamuzsika Udvarhelyszékről
Tarcsafalváról, Esz-klarinéton
Közreműködnek: Solymosi Vince (cimbalom), Pandák Viktor (bőgő)
Gyimesi dallamok Főcze Árpád, Tankó Dezső és Karácsony Lázár játéka alapján, B-klarinéton és furulyán
Lassúmagyaros; Féloláhos
Kürt utánzás; Keserves; Rendes héjsza
Medveshidegkúti muzsika tárogatóval
Hallgató; Vasvári verbunk; Hallgató; Lassú csárdás; Friss csárdás
Közreműködik: Radák Márton (hegedű), Sárközi Áron (brácsa), Pandák Viktor (nagybőgő), Solymosi Vince (cimbalom)
Gárgyán Zoltán (népi furulya, klarinét-tárogató)

Jegyár:

A belépés ingyenes a terem befogadóképességének határáig.