A két magyar nem csak játszotta a zenét, ők maguk voltak a zene – minden idegszálukban – egészen az ujjuk hegyéig.

Adelheid von Schorn Reményiről és Lisztről
A csembalótanszak nyílt napja

2022. március 19. 15.00-20.00

Régi Zeneakadémia, Kamaraterem

A csembalótanszak nyílt napja A Zeneakadémia saját szervezésű programja

A Vujicsics Tihamér AMI (Szentendre) műsora
Tanár: Csizmadia Angelika
L. Marchand: g-moll szvit – 1. Prélude (non mesuré)
Dandrieu: Chaconne
Kenéz Veronika (csembaló)
Couperin: Cinquième Prélude
Byrd: Galliarda
Franyó Emma (csembaló)
Rameau: Rigaudon
D. Scarlatti: a-moll szonáta, K. 149
Haydn: B-dúr szonáta, Hob. XVI:2 – 1. Moderato
A Harmónia AMI (Győr) műsora
Tanár: Takács Szilvia
Rameau: Rigaudon
D. Scarlatti: a-moll szonáta, K. 149
Haydn: B-dúr szonáta, Hob. XVI:2 – 1. Moderato
Szilágyi Emese (csembaló)
A Ward Mária Zeneművészeti Szakgimnázium műsora
Tanár: Takács Szilvia
L. Couperin: Chaconne de Mr Couperin
Balbastre: La d’Héricourt
Leo: Toccata No. 4
Enyedi Richárd (csembaló)
A Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium műsora
Tanár: Elek Szilvia
Froberger: a-moll toccata, Courante, Sarabande
Joubert Lídia (csembaló)
L. Couperin: a-moll prélude, F-dúr chaconne
Xu Riuhan (csembaló)
Rameau: L’Egyptienne
Csepregi Tihamér (csembaló)
A Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium műsora
Tanárok: Alföldy-Boruss Csilla, Tegyei Zoltán
Couperin: XIII. h moll Ordre – Les lis naissans, Les rozeaux
Bagi Flóra (csembaló)
Marchand: d-moll chaconne
Fóris Janka (csembaló)
Balbastre: La d’Héricourt
Kozák-Solyom Bónis (csembaló)
A Zeneakadémia Csembaló Tanszéki Csoport hallgatóinak műsora
Tanárok: Dobozy Borbála, Ratkó Ágnes, Spányi Miklós
Böhm: Wer nun den lieben Gott lässt walten
Händel: F-dúr szvit, HWV 427 – Adagio, Allegro, Adagio, Allegro
Ádám András Balázs (BA II. csembaló)
Gibbons: The woods so wilde
J. S. Bach: Das wohltemperierte Klavier, 1. kötet – fisz-moll prelúdium és fúga, BWV 859
Duphly: Pièces de clavecin, 1. kötet – c-moll allemande
D. Scarlatti: d-moll szonáta, K. 51
Szilveszter Zsolt (BA II. csembaló)
Böhm: g-moll prelúdium, fúga és postludium
Szilágyi Gyula (BA III. csembaló)
Telemann: 1. (g-moll) Metodikus szonáta TWV 41 – 1. Adagio, 4. Allegro
Händel: e-moll szvit, HWV 429 – Allegro, Allemande, Courante, Sarabande, Gigue
Forqueray: 5. (c-moll) szvit – La Sylva, Jupiter
László Laura (BA III. csembaló)
Közreműködik: Szöllősi Kata (hegedű)
Sweelinck: Echo fantasia (ion módusban)
Vivaldi: C-dúr szonáta, RV 48 – 1. Andante affettuoso, 2. Allegro assai
Szabó Nóra (BA II. csembaló)
Közreműködik: Páljános Anna (barokk fuvola)

Rendező:

Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem

Jegyár:

A belépés ingyenes a terem befogadóképességének határáig.