
Benabdallah Marouan Rabatban született 1982-ben, magyar zenész édesanyától és marokkói fizikus édesapától. Zenei neveltetése mélyen a magyar hagyományokban gyökerezik: tanulmányait a budapesti Tóth Aladár Zeneiskolában (Aszalós Tünde), a Bartók Béla Konzervatóriumban (Eckhardt Gábor), majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen folytatta, ahol Falvai Sándor és Dráfi Kálmán voltak mesterei. Ezzel párhuzamosan több mint tíz éven át volt a legendás Rados Ferenc mentoráltja.
2003-ban nemzetközi figyelmet keltett a Magyar Rádió Zongoraversenyén és az andorrai Nagydíjon elért sikereivel. Díjazott volt több nemzetközi versenyen, többek között Portugáliában (Viseu), Franciaországban (Párizs), Olaszországban (Nápoly, Gorizia), az Egyesült Államokban (Hilton Head) és az Arthur Rubinstein Mesterversenyen Tel-Avivban 2011-ben.
Európa, Ázsia, Amerika és Afrika számos zenekarával lépett fel, olyan karmesterekkel együttműködve, mint Lorin Maazel, Charles Dutoit, Kocsis Zoltán, Renato Palumbo, Tan Lihua, Fischer Iván és sokan mások.
A világ jelentős koncerttermeiben lépett fel, többek között a Zeneakadémia Nagytermében és a MÜPA-ban Budapesten, a Salle Cortot és az Invalidusok dísztermében Párizsban, a hamburgi Laeiszhalle-ban, a berlini Konzerthausban, a pekingi Tiltott Város Hangversenytermében, a sanghaji Oriental Art Centre-ben, Kína számos Nagyszínházában (Hangzhou, Ningbo, Fuzhou, Sanming, Tianjin, Chongqin), a bolognai Teatro Comunale-ban, a Buenos Aires-i Teatro Colónban, a bogotai Teatro Mayorban, a montreali Maison Symphonique-ban, a bombayi NCPA-ben, a Kairói Operaházban, a New York-i Carnegie Hallban, a washingtoni Kennedy Centerben és a Kongresszusi Könyvtárban, az Aspen és a Gstaad zenei fesztiválokon, az amszterdami Concertgebouw-ban, a Queen Elizabeth Hallban és a Wigmore Hallban Londonban – és sok más helyszínen.
2014-ben indította útjára az Arabæsque Music Project nevű úttörő művészeti és kutatási kezdeményezést, amelynek célja az arab világ klasszikus zeneszerzőinek felfedezése és műveik bemutatása a nemzetközi hangversenyéletben. A projekt – amely immár második évtizedébe lépett – több mint 120 zeneszerző munkásságát tárta fel, akik műveikben gyakran ötvözik a nyugati klasszikus formákat az arab zenei hagyományokkal.
Benabdallah Marouan “Yamaha Artist”, és 2021 óta tanít a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zongoratanszékén.
FB: @marouan.piano
IG: @marouan_benabdallah
Email: mba.lfze[kukac]gmail.com