Általános tájékoztató a kamarazenei oktatásról
1.) Mind a Kamarazene, mind a Vonósnégyes – a főtárgyhoz hasonlóan – ún. „ráépülő” tantárgy, tehát (kötelező tantárgyként) egyszerre több félévet nem lehet belőle fölvenni.
2.) A „Kamarazene” és a „Vonósnégyes” c. tantárgy esetében 1 kontaktóra időtartama 60 perc.
3.) A „Kamarazene” és a „Vonósnégyes” c. tantárgy kiscsoportos tanórák keretében oktatott tantárgyak. Minden hallgató annál az oktatónál köteles felvenni (az ETR-ben) a tantárgyat, akihez órára jár. A hallgató csak az ETR-ben, ill. a leckekönyvben kötelező vagy szabadon választott tantárgyként felvett „Kamarazene”, és „Vonósnégyes” c. tantárgyakhoz tartozó órákon vehet részt.
Azok a hallgatók, akik a számukra biztosított kamarazenei órákon túl, több kamarazene órát szeretnének venni, pályázhatnak. A pályázatokat a Kamarazenei Műhely mindenkori vezetője által kijelölt 3-5 fős bizottság bírálja el.
4.) Az oktatók csak külön engedély alapján fogadhatnak be a kamarazene, ill. a vonósnégyes csoportokba olyan hallgatót vagy külső résztvevőt, akinek részvétele nem kötődik az ETR-ben, ill. a leckekönyben felvett tantárgyi teljesítéshez.
Az e szabálytól történő eltéréseket az Oktatási és Tanulmányi Osztály az ETR segítségével kiszűri!
5.) Abban az esetben, ha a 2011/2012-es tanévben BA II; ill. III. évfolyamos, ill. MA, ill. TMA II. évfolyamos hallgató a korábbiakban már kimerítette a felvehető keretet (Kamarazene, Vonósnégyes), ill., abszolutóriumának (ill. a TMA-ban a 3. félév végéig) megszerzésénél várhatóan hamarabb meríti ki, – a felhasznált kötelező és fakultatív félévek mértékétől függően – a diplomahangversenyre/zárószigorlatra való felkészülés érdekében az alábbi lehetőségeket biztosítjuk.
A 2011/2012-es tanévben BA II. évfolyamos hallgatóknak további, legfeljebb 4 félév;
a 2011/2012-es tanévben BA III. évfolyamos hallgatóknak további, legfeljebb 2 félév;
a 2011/2012-es tanévben MA II. évfolyamos hallgatóknak további, legfeljebb 2 félév;
a 2011/2012-es tanévben TMA II. évfolyamos hallgatóknak további, legfeljebb 1 félév
felvételét biztosítjuk.
6.) A „Kamarazene” c. tantárgy keretén belül folyik a duó és a szonáta oktatása is, kivéve a rézfúvós hangszerek esetében, ahol ez a korábbiakban is a főtárgy órák keretén belül zajlott.
7.) A korábbi Kamarazene Tanszék helyett „Kamarazenei Műhely” jön létre. A Műhely vezetője egy évre, átmenetileg Devich János tanár úr lesz.
8.) A Kamarazene és Vonósnégyes tárgyhoz választható oktatók
a) mindenki által választható oktatók:
Bihary László
Csalog Gábor
Éder Pál
Gulyás Márta
Hargitai Géza
Kelemen Barnabás
Pásztor Ákos
Rónaszéki Tamás
b) az alábbi oktatókhoz korlátozott számban lehet jelentkezni:
Botvay Károly
Devich János
Devich Sándor
Kiss Gyula
Schmidt Eleonóra
Wagner Rita
c) a fúvós, ütő, hárfa, cimbalom, harmonika, gitár, csembaló, orgona, gordon szakos hallgatók az alábbi tanárok
közül is választhatnak:
Balogh Sándor (fúvós hangszerek)
Rácz Zoltán (ütőhangszerek)
Vigh Andrea (hárfa)
Gerencsérné Szeverényi Ilona (cimbalom)
Ernyei László (harmonika)
Eötvös József, Csáki András (gitár)
Dobozy Borbála, Vadász Antalné Horváth Anikó (csembaló)
Fassang László, Pálúr János, Ruppert István (MA orgona)
Kubina Péter (gordon)
A kérelmeket, melyek letölthetők erről az oldalról, a belicza.julia@lisztakademia.hu e-mail címre kitöltve és visszaküldve, vagy személyesen Belicza Júlia tanszéki ügyintézőnek (július: Üllőit út 25., augusztus végétől: Wesselényi u. 52.), legkésőbb szeptember 15-ig lehet leadni!
A letölthető táblázat összefoglalja az egyes szakirányokon felvehető kamarazene/vonósnégyes félév- és óraszámát, kérünk mindenkit, hogy azt is figyelmesen olvassa át!
Vigh Andrea
oktatási rektorhelyettes