Megjelent a Magyar Népzenei Antológia digitális összkiadása

2012. december 9.

Elkészült digitális formában a Magyar Népzenei Antológia. A CD-ROM-ot még október 2-án mutatták be az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Zenetudományi Intézetében (ZTI), ahol egyben hangszertörténeti kiállítás is nyílt. Az antológia digitális kiadása a teljes magyar nyelvterületre kiterjedően földrajzi rend szerint közli a magyar népzenei hagyomány kincseit – mondta el az MTI-nek Richter Pál, a kiadvány főszerkesztője, a ZTI megbízott igazgatója.

 

Ez az eddigi legteljesebb anyag, amely két nyelven, magyarul és angolul is hozzáférhető, tehát nemzetközi fórumokon is terjeszthető." 
A CD-ROM alapja az 1985-ben elindított, nyomtatott Magyar Népzenei Antológia sorozat, amely 7 kötetből állt. Az első kötet a tánczenét tartalmazta, a többi a fő dialektus területek szerint közölte az adatokat: Dunántúl, Felföld, Alföld, Erdély, Moldva és Bukovina

Ez az eddigi legteljesebb anyag, amely két nyelven, magyarul és angolul is hozzáférhető, tehát nemzetközi fórumokon is terjeszthető. A CD-ROM alapja az 1985-ben elindított, nyomtatott Magyar Népzenei Antológia sorozat, amely 7 kötetből állt. Az első kötet a tánczenét tartalmazta, a többi a fő dialektus területek szerint következnek: Dunántúl, Felföld, Alföld, Erdély, Moldva és Bukovina.

További információk ide kattintva érhetők el.