Sikeresen szerepeltek hallgatóink a II. Országos Győri Wieniawski Hegedűversenyen

2019. október 29.

Második alkalommal rendezték meg október 25-én és 26-án az Országos Győri Wieniawski Hegedűversenyt a győri Széchenyi István Egyetemen.

A bachelor kategóriában két elsőéves növendék végzett dobogós helyen, mindketten Perényi Eszter tanítványai: Vavrinecz András 1. díjat, Sztathatosz Sebestyén pedig 2. díjat nyert. Somogyi Barnabás másodikos, valamint Agárdi Anette és Soós Áron harmadikos diákok különdíjat kaptak. Az osztatlan tanárképzés csoportjában Paulovits Boglárka másodéves hallgató 3. díjas lett (tanára Banda Ádám). A mesterképzős hallgatók versenyében négy elsőéves diák hozott el helyezést: Korb Vanessza (Szenthelyi Miklós tanítványa) 1. díjat nyert, Albert Julianna (Perényi Eszter növendéke), Józsa Dalma (Földesi Lajos hallgatója) és Hidasné Reiter Boglárka (Kapás Géza diákja) pedig 3. díjat vehetett át.